Minden növényvédő és rovarirtó szer veszélyt jelent a sünre, de leginkább a csiga-irtó szerek. Bár nem valószínű, hogy magából a szerből enne, de a mérgezett csigákból igen. Közvetlen halált ritkán, ellenben súlyos belső károsodást gyakran okozhatnak a sünnek.
Ezért aztán fontos, hogy ezekkel a szerekkel takarékosan bánjunk és olyan helyre tegyük ahol nem férhetnek hozzá, az elpusztult csigákat pedig rendszeresen szedjük össze. Legalább ilyen hatásos, de biztonságos módszer a csigák ellen a sör-csapda (2 ujjnyi állott sört tegyünk egy edénybe). Ha nagy területen gazdálkodunk, akkor legjobb, ha csigairtásra indiai futókacsákat szerzünk.
Kerti komposztáló vagy levélhalom gyakran nyújt menedéket a sünnek, így mielött hasznosítanánk vagy felégetnénk mindíg gondosan ellenőrizzük!
Rét, kaszáló vagy magasabbra nőtt pázsit rejthet sünt vagy süncsaládot, nyírás elött mindig ellenőrizzük. Soha ne égessünk úgy
a kertben semmit, hogy ne győződtünk volna meg róla nem rejt élő állatot!
A sün néha beleeshet a kerti tóba és bár tud úszni, mégis megfulladhat, ha nem sikerül kijutnia belőle. Ezért ezeket a tavakat úgy kell kialakítani, hogy legyenek bennük sekélyebb parti részek vagy pl. kövekkel kirakott feljáratok.
Nagyon sok veszélyt jelentenek a különböző hálók (csigaháló, madárháló, sporthálók stb), amelyekbe belegabalyodva a sün megsérül és ha nem vesszük időben észre, akkor el is pusztul. Legalább ilyen sok gondot okoznak a műanyag palackok, poharak és dobozok. A sün kíváncsi állat, ha bedugja a fejét ezekbe akár bele is szorulhat. Ha csak lehet, ne hagyjunk ilyesmit a kertben!